Zašto bi vam bila potrebna ultrazvučna kada u kozmetičkim salonima?
Profesionalci poput kozmetičara, frizera, berbera, umetnika tetovaža i sličnih, svesni su koliko brzo se infekcija može dogoditi ako njihova oprema nije potpuno čista i dezinfikovana. Zbog toga deo svog vremena posvećuju čišćenju opreme.
Šta ako biste mogli da uštedite vreme koje potrošite na čišćenje?
Rešenje je način čišćenja za koji mnogi ljudi još uvek ne znaju ili sumnjaju u njegov kvalitet. Naravno, govorimo o ultrazvučnom čišćenju. Uređaj ne samo da čisti bolje nego kada se očisti ručno, već je čišćenje brže i istovremeno čisti više alata odjednom.
O samom procesu ultrazvučnog čišćenja i načinu čišćenja ovde nećemo govoriti, kao što smo o tome već pisali u prethodnim postovima. VIŠE
Želeli bismo da opišemo iskustvo našeg zadovoljnog kupca, koji koristi svoj ultrazvučni čistač ASonic PRO 20 u svom radu u kozmetičkom salonu. Za čistač se odlučila kada je želela da uštedi vreme, posveti ga svojim kupcima i poboljša posao.
U ultrazvučnom čistaču može oprati sve što se može nakvasiti, a zatim osušiti. Dozvolila nam je uvid u njen postupak čišćenja alata nakon uklanjanja gel-laka za nokte i pincete za oblikovanje obrva.
U ultrazvučnu kadu sipa zagrejanu vodu (štedi vreme), dodaje sredstvo za čišćenje AS-UPC, koje poboljšava sam proces, i dodaje predmete za čišćenje. Posle petominutnog ciklusa, izvadi predmete, ispere ih pod mlazom vode, osuši i pripremi za sterilizaciju.
U postupku, korišćena je ultrazvučni čistač ASonic PRO 20 i sredstvo za čišćenje AS-UCP. Univerzalni prašak za čišćenje namenjen je uklanjanju prljavštine, isušene krvi, ostataka tkiva i drugih supstanci sa instrumenata i staklenog posuđa.
Nakon samog postupka, predmeti su spremni za ponovnu upotrebu.